Biyografi

     İlke Dolkun , çok küçük yaşlarda seslerin,  müziğin ve spiritüalizmin büyülü dünyasına ilgi duymaya başladı. Beş yaşında piyano eğitimine başladığında,henüz okuma yazma öğrenmeden kendini notalarla ifade edebiliyordu. O yaşlarda kendini dinleyici önünde konserler verirken bulmuş; maddenin ötesindeki bir unsurun, sesin ne denli etkileyici olabildiğini keşfetmişti.  Babasının mesleği olan doktorluğa ilgisi ve ondan öğrendiği  tıpla ilgili ilk bilgiler, insan sağlığı ve iyileşme konularındaki temelini oluşturdu. Organların işleyiş biçimleri; sağlıklı yaşam ve beslenme; beden, zihin, ruh bütünlüğü  gibi konular onun için  gündelik keyifli  sohbetler içinde babasından aldığı bilgi porsiyonlarıydı.  Piyanonun büyülü tınıları ve evde yoğun dinlenen klasik müziğin etkisiyle müzik ve ses dünyasıyla sağlam bir bağ oluşturacak;  bu harika enstrüman,onun hayat boyu tutkusu olup ona başka boyutlara geçiş imkânı sağlayacaktı.

Sankt Georg Avusturya Lisesi’ ne gittiği yıllarda mesleğini çoktan seçmişti;  piyano üzerine eğitim almaya karar verdi ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Bölümü’ nde akademik hayatına başladı.  Spiritüalizm ve varoluşla ilgili okuduğu sayısız kitap ve  bu yönde giderek artan ilgisi, onu okul yıllarında  farklı bir yöne taşımaya başlamıştı. Bu konularla ilgili çeşitli eğitimler almaya başladı. Lise yıllarında ortaya çıkan Yoga merakı ve tutkusu ona yepyeni bir pencere açtı. Günlük rutin piyano çalışmalarının yanına artık Yoga’yı da katmıştı; bedenini ve kendini tanıma yolculuğunda önemli bir yeri olan Yoga, giderek hayatında olmazsa olmazı hâline geldi. Sağlıklı olmanın sadece bedenle değil, daha çok zihin ve ruhla ilgili olduğunu, mükemmel sağlık kavramının bir bütün olduğunu idrak edeli beri ise, bunu çevresine ve başkalarına aktarmak için büyük bir istek duymaya başladı. Değişim yaratmak, bilgilerini ve çocukluğundan beri ona verilmiş içgörü yeteneğini kullanarak başkalarına yardım etmek, İDA için karşı konulmaz bir tutkuya dönüştü. Bir yandan üniversitede piyano bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışırken solo, oda müziği ve orkestra eşliğinde birçok konser verdi, öğrenciler yetiştirdi; diğer yandan da Enerji Uygulamaları, Yoga, Kişisel Gelişim- Dönüşüm Metodları ve Ses Titreşimi Uygulamaları üzerine birçok eğitim aldı. Üniversitede uzun yıllar eğitim verdi ve doçentlik unvanını aldı. Kızının doğumuyla eşiyle birlikte bebek ve çocukların zekâ gelişimine yönelik müziklerin yer aldığı CD’ler çıkardı. Sesli çocuk kitaplarının seslendirmelerini yaptı.

Şimdilerde ise Kozmik Enerji Uygulamaları, Ses Titreşimi Uygulaması, Holistik Yaşam Danışmanlığı ve Anti-aging Danışmanlığı yapıyor ve çeşitli eğitimler veriyor.  Ayrıca merkezi A.B.D ’de bulunan Kairos Institute of Sound Healing’in  metodları olan Acutonics ve Fibonacci sistemlerinin sertifikalı uygulayıcısıdır. Kozmik Enerji' de Progressor unvanını almaya hak kazanmış Master ve  Magister’ dır.  Zorastrizm  uygulayıcısı ve eğitmenidir. Star Magic, Tune®, Takyon Enerjisi ve Holografik Ses Sistemleri’nin uygulayıcısıdır.

Kişisel gelişim eğitim ve danışmanlığı, spiritüel rehberlik  yapmakta; DNA Aktivasyonu Uygulamaları, EFT (Emotional Freedom Technique) ve The International Coaching Academy’den almış olduğu sertifikayla NLP (Neuro Linguistic Programming) tekniklerini de kullanmaktadır.

ALMIŞ OLDUĞU EĞİTİMLER

 -THE QUANTUM REVALATION-VİZYONERLİK      Dr.Michael Wayne

 -STAR MAGIC HEALING      Jerry Sargeant

 -HOLOGRAFİK SES ŞİFASI      Paul Hubert

 -ACUTONICS      Kairos Institute of Sound Healing- Ron La Place

 -FIBONACCI SİSTEMİ VE ATLANTİS ÖĞRETİSİ-ARMONİK GEOMETRİ     Kairos Institute of Sound Healing- Ron La Place

 -INFOVİZYON      Mark Komissarov

 -ŞAMANİK KANALLIK VE ŞİFA METODLARI     Shaman Durek Verrett

 -PRANİK ŞİFA      Amir Khan Khonsari

 -PRANİK PSİKOTERAPİ     Amir Khan Khonsari

 -PRANİK KORUNMA TEKNİKLERİ     Amir Khan Khonsari

 -KRİSTALLERLE PRANİK ŞİFA     Amir Khan Khonsari

 -ACCESS BARS EĞİTİMİ     Saffet Güler

 -ACCESS BARS FACE LIFTING     Saffet Güler

 -KOZMİK ENERJİ      Fotiny Gudela

 -KOZMİK ENERJİ MASTER’LİK EĞİTİMİ

 -KOZMİK ENERJİ MAGISTER’LİK EĞİTİMİ

 -KOZMİK ENERJİ ZORASTRISM  EĞİTİMİ   

 -KOZMİK ENERJİ PROGRESSOR unvanı

 -DNA AKTİVASYONU     Celal Eldeniz

 -TAKYON ENERJİSİ     Tuğrul Büyükçopur

 -ZERO POINT  ŞİFA TEKNİKLERİ     Dr.Robert Gerard ve Zeljka Roksandic Gerard

 -NLP (NEURO LINGUISTIC PROGRAMMING)  İLE YAŞAM KOÇLUĞU EĞİTİMİ    International Coaching Academy- Gülay Kışlak

 -EFT (EMOTIONAL FREEDOM TECHNIQUE)     Gülcan Arpacıoğlu

 -GOLDEN TRIANGLE    Oytun Çölok

 -DEEKSHA  ( ONENESS AWAKENING)    Tuba Küçükaksu

 -YOGA HOCALIK EĞİTİMİ     Zeynep Aksoy-David Cornwell

KATILDIĞI SEMİNER VE WORKSHOPLAR

 

 -TUNE®  I - II  SEMİNERİ     Nilgün Sarar

 -ENOK’UN ANAHTARLARI     Ulrike Granögger

 -3.GÖZ AKTİVASYONU     Jerry Sargeant

 -FENG SHUI VE NUMEROLOJİ     Yash Shekar

 -FİTOTERAPİ     İsmail Kahya

 -TAM KADIN SEMİNERİ     Silvia Egger

 -TRUE ABUNDANCE     Bart Smyth

 -KEITH SHERWOOD ile   Enerji Uygulaması Semineri

 -EVLİYALARLA BULUŞMAK     Can Osman Aydoğmuş

 -BİTKİLER VE TÜTSÜLERLE ÇALIŞMA     Alexandr Taşev

 -KENDİNİZİN GURUSU OLUN-METAFİZİK ARAÇLARI    June Elleni Laine

 -MUCİZELER KURSU     İrem Ayral Orhon

 -KİNESYOLOJİ     Hans Günther

 -AN’DA OLMA SANATI-GURDIEFF ,OUSPENSKY MERKEZLERİ     Robert Taylor

 -DÜŞÜNCE GÜCÜ VE ŞİFA YETENEKLERİNİ GELİŞTİRME     Metin Hara

 -NEFES VE SAĞLIKLI YAŞAM SEMİNERİ     Nevşah Fidan